Hallituksen jäsenet kaudella 2020-2021

Puheenjohtaja
Sari Kellola

 

 

     

KOKOUSTOIMINTA

Yhdistyksen hallitus kokoontuu noin kerran kuukaudessa.

Sääntömääräisiä kokouksia ovat kevät- ja syyskokous, joihin toivotaan myös jäsenistön osallistumista. 

Kevätkokouksessa käsitellään edellisen vuoden toimintakertomus ja tilinpäätös ja muut yhdistyksen sääntöjen kevätkokoukselle määräämät asiat.

Syyskokouksessa valitaan kahden vuoden välein yhdistykselle puheenjohtaja ja hallitus sekä hyväksytään vuosittain toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavalle vuodelle sekä päätetään muista säännöissä syyskokoukselle määrätyistä asioista.
 

VARSINAISET JÄSENET

 

Kellola Sari, Vihanti

puheenjohtaja, aluekohtainen luottamusmies, taloudenhoito, kansainvälisten asioiden hoito 

sari.kellola@raahe.fi

kellola.sari@luukku.com

p. 040 5039703

 

Heikkilä Suvi, Raahe

sihteeri, taloudenhoito, nettisivujen päivitys, kirjeenvaihto, kansainvälisten asioiden hoito

suviheikkila.jhl055@gmail.com,  suvi.heikkila@raahe.fi

p. 050 331 9469

 

Huhtamäki Birgitta, Raahe 

jäsenasianhoito, varapuheenjohtaja 

birgitta.huhtamaki@raahe.fi

p. 040 503 9754,  040 830 3005

 

Tuomikoski Heli, Pyhäjoki

aluekohtainen luottamusmies

heli.tuomikoski@raahe.fi

p.

 

Karhu Vesa, Raahe

veekari@kotinet.com

p. 044 439 3532

 

Mämmelä Markus, Siikajoki

markus.mammela@siikajoki.fi

p. 040 315 6489

 

Eilola Laura, Vihanti

laura.eilola@raahe.fi

p. 040 055 2531

 

Antti Ehrola, Raahe

antti_ehrola@hotmail.com 

p. 044 439 3518

VARAJÄSENET

 

Hauru Satu, Raahe

satu.hauru@raahe.fi

p. 040 135 6765

 

Tiina Välijärvi, Kummelin hoitaja, Raahe

tiina.valijarvi@gmail.com

p. 040 836 8598

 

Jani Kiilakoski, Raahe

jani.kiilakoski@raahe.fi