Hallituksen jäsenet 2022-2023

 

Puheenjohtaja
Sari Kellola

Birgitta Huhtamäki

jäsenasiainhoitaja

birgitta.huhtamaki@raahe.fi

VARSINAISET JÄSENET

 

Kellola Sari, Vihanti

puheenjohtaja

taloudenhoito

sari.kellola@raahe.fi

kellola.sari@luukku.com

p. 040 5039703

 

Heikkilä Suvi, Raahe

sihteeri, taloudenhoito, nettisivujen päivitys, kirjeenvaihto,

kansainvälisten asioiden hoito

suviheikkila.jhl055@gmail.com,  suvi.heikkila@raahe.fi

p. 050 331 9469

 

Tuomikoski Heli, Pyhäjoki

varapuheenjohtaja

heli.tuomikoski@raahe.fi

 

Karhu Vesa, Raahe

veekari@kotinet.com

p. 044 439 3532

 

Mämmelä Markus, Siikajoki

markus.mammela@siikajoki.fi

p. 040 315 6489

 

Eilola Laura, Vihanti

laura.eilola@raahe.fi

p. 040 055 2531

 

Jani Kiilakoski, Raahe

jani.kiilakoski@raahe.fi

 

Marjaana Ukura, Raahe

marjaana.ukura@raahe.fi

 

 

VARAJÄSENET

 

Hauru Satu, Raahe

satu.hauru@raahe.fi

p. 040 135 6765

 

Tiina Välijärvi, Kummelin hoitaja, Raahe

tiina.valijarvi@gmail.com

p. 040 836 8598

 

Antti Ehrola, Raahe

antti_ehrola@hotmail.com 

p. 044 439 3518

 

Leila Riihijärvi 

leila.riihijarvi@raahe.fi

 

Sari Luoto

sari.luoto@raahe.fi


KOKOUSTOIMINTA

Yhdistyksen hallitus kokoontuu noin kerran kuukaudessa.

Sääntömääräisiä kokouksia ovat kevät- ja syyskokous, joihin toivotaan myös jäsenistön osallistumista. 

Kevätkokouksessa käsitellään edellisen vuoden toimintakertomus ja tilinpäätös ja muut yhdistyksen sääntöjen kevätkokoukselle määräämät asiat.

Syyskokouksessa valitaan kahden vuoden välein yhdistykselle puheenjohtaja ja hallitus sekä hyväksytään vuosittain toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavalle vuodelle sekä päätetään muista säännöissä syyskokoukselle määrätyistä asioista.