Hallitus ja toimihenkilöt kaudella 2016 -2017

VARSINAISET JÄSENET

Huhtamäki Birgitta, puheenjohtaja, kirjeenvaihtaja, Raahe

birgitta.huhtamaki@raahe.fi

p. 040 830 3005, 040 503 9754
 

Jäppinen Katja, varapuheenjohtaja, vapaa-aikajaoston puheenjohtaja, Siikajoki 

katja.jappinen@siikajoki.fi

p. 050 307 2756

 

Alapere Marina, Raahe

marina.alapere@kotinet.com

p. 040 536 7364

 

Alatalo Tarja, taloudenhoitaja, vapaa-aikajaoston jäsen, Raahe 

tarja.alatalo@raahe.fi

p. 040 527 4095

 

Heikkilä Paula, sihteeri, kirjeenvaihtaja, kansainvälisten asioiden hoitaja, Raahe

paula.heikkila@raahe.fi

p. 040 706 0545

 

Lehtola Eija, kotisivujen päivittäjä, Siikajoki

eija.farm@siikajoki.fi

p. 044 980 1434

 

Käräjäoja Eija, jäsenasiainhoitaja, Raahe 

eija.karajaoja@raahe.fi

p. 044 587 7422

 

Murtoperä Minna, vapaa-aikajaoston jäsen, Raahe (Vihanti)

minna.murtopera@raahe.fi

p. 050 406 5283

 

Mämmelä Markus, Siikajoki

markus.mammela@siikajoki.fi

p. 040 315 6489

 

Paavola Anneli, Pyhäjoki 

anneli.paavola@kotinet.com

p. 044 282 4677

 

Vuorinen Sari, vapaa-aikajaoston jäsen, Raahe

sari.vuorinen@raahe.fi

p. 040 569 4061


VARAJÄSENET
 

Hauru Satu, vapaa-aikajaoston jäsen, Raahe 

satu.hauru@raahe.fi

p. 040 135 6848

 

Martin Merja, Pyhäjoki

merja.martin@hotmail.fi

p. 044 352 7725

 

Pajala Riitta, Raahe

riitta.pajala@raahe.fi

p. 050 468 2571

 

Pehkonen Auli, Raahe

auli.pehkonen@raahe.fi

p. 040 830 3019, 044 269 9782

 

Rajalampi Kari, Raahe

kari.rajalampi@luukku.com

p. 044 573 2643


 

MUUT TOIMIHENKILÖT
 

 

Pehkonen Kaarina ja Pehkonen Pentti
Kummelin hoitajat, Raahe
p. 040 836 8598

 

Puheenjohtaja
Birgitta Huhtamäki

KOKOUSTOIMINTA

Yhdistyksen hallitus kokoontuu noin kerran kuukaudessa.

Sääntömääräisiä kokouksia ovat kevät- ja syyskokous, joihin toivotaan koko jäsenistön osallistumista.

Kevätkokouksessa käsitellään edellisen vuoden toimintakertomus ja tilinpäätös ja muut yhdistyksen sääntöjen kevätkokoukselle määräämät asiat.

Syyskokouksessa valitaan kahden vuoden välein yhdistykselle puheenjohtaja ja hallitus sekä hyväksytään vuosittain toimintasuunnitelma ja talousarvio seuraavalle vuodelle sekä päätetään muista säännöissä syyskokoukselle määrätyistä asioista.